Co oznacza nazwa ?kosmetyki naturalne??

kosmetyki naturalne warszawa sklep stacjonarny Kosmetykami naturalnymi nazywa się grupę środków pielęgnacyjnych, które składają się wyłącznie z substancji występujących w naturze. Zawierają w składzie surowce mineralne, roślinne, czasem nawet zwierzęce, pozyskane jednak w sposób nieszkodliwy dla zwierząt. Składniki pochodzenia zwierzęcego nie mogą być pozyskiwane z żywych lub martwych zwierząt, dopuszczalne jest jednak stosowanie substancji przez nie wytworzonych.
Kosmetyki naturalne, inaczej zwane kosmetykami eko, bądź organicznymi nie powinny mieć dodatku sztucznych substancji, takich jak parabeny, silikony czy barwniki chemiczne.
Dopuszcza się jednak stosowanie niektórych środków syntetycznych, niemogących być pozyskanych w sposób naturalny.
Mimo tego skład kosmetyków organicznych jest w większości, jeśli nie w całości, pozyskany z surowców naturalnych, jak najmniej przetworzonych chemicznie.

Alergia, a stosowanie kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne składają się w całości z substancji pochodzenia organicznego, dlatego są polecane dla osób mających alergię na różne sztuczne związki chemiczne.

Skład takich specyfików jest bardziej przyjazny ludzkiej skórze i włosom, które lepiej przyswajają substancje odżywcze.

Alergicy uczuleni na sztuczne związki znajdujące się w normalnych kosmetykach chętnie sięgają po te naturalne, dlatego że są dla nich bezpieczniejsze i delikatniejsze.

Nawet osoby nieposiadające uczulenia na substancje chemiczne używają kosmetyków naturalnych ze względu na ich właściwości pielęgnacyjne.

Składniki organiczne są delikatniejsze dla skóry, mniej uczulają, więc tym samym ryzyko podrażnienia lub wystąpienia reakcji alergicznej jest znacznie mniejsze.

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

kosmetyki naturalne warszawa sklep stacjonarny W pielęgnacji ciała, twarzy czy włosów zdarzają się mody, które często z czasem przemijają.
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi utrzymuje się jednak już od dłuższego czasu, a specyfiki do mycia czy pielęgnacji tego typu zyskują kolejnych zwolenników.
Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wartościowy skład.

Preparaty te produkowane są wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego, a nie chemicznego, a z powodu dużej zawartości naturalnych olejków i ekstraktów mają w sobie wiele cennych składników pozwalających w odpowiedni sposób zadbać o cerę, ciało czy też włosy.

Dodatkowo ważnym argumentem przemawiającym za sięganiem po tego typu kosmetyki jest fakt, że nie testuje się ich na zwierzętach. .
Dodane: 03-11-2018 01:07

Tagi: kosmetyki uroda kobiety olejki Warszawa Maroko orient